Ortopedik Fizyoterapi

Ortopedik Fizyoterapi bu alanda uzmanlaşmış fizyoterapistler tarafından uygulanır.

Ortopedik rehabilitasyon, kas-iskelet sistemindeki bir çok hastalığın tedavisinde teşhise dayalı bilimsel yaklaşımlarla tedavi seçenekleri sunar. Başlıca rahatsızlıklar arasında; bel-boyun fıtıkları, kırıklar, kas yırtılmaları, bağ ve tendon yaralanmaları, omurga eğrilikleri (skolyoz, kifoz), romatizmal ve kıkırdak yıpranmasına bağlı eklem rahatsızlıkları gibi hastalıklar vardır. Özel Fizyoterapist sitesi olarak bu örnekler ve benzeri vak’alarda, ortopedi alanında çalışmış fizyoterapistler ile kişiye özel tedavi programını Fizyoterapistlerin kendi merkezlerinde ya da evde fizik tedavi hizmeti olarak sunabiliyoruz.

Ortopedik rehabilitasyonda iyileşme sürecini kontrol altına almak, iyileşmeyi hızlandırmak ve kalıcı tedavi için günlük rutinin doğru şekilde planlanması son derece önemlidir.

Ortopedik Rehabilitasyon ve Özel Fizyoterapist

ortopedik fizyoterapi

 • İyileşme sürecini kontrol altına almak ve hızlandırmak
 • Ağrı kontrolü Kalıcı tedavi
 • Günlük yaşam rutininin planlanması

Ortopedik rehabilitasyon rahatsızlıklarının bir çoğu kronik (müzmin) rahatsızlıklardır. Kronik rahatsızlıklarda ağrı kontrolü ve iyileşme sürecini kontrol altına almak oldukça zordur. Bu sebeple ağrı kontrolü ve ortopedik rehabilitasyon alanında uzmanlaşmış fizyoterapistlere ihtiyaç duyulmaktadır. Fizyoterapistler klasik rehabilitasyon teknikleri dışında; manuel terapi, kayropraksi, kinezyolojik bantlama, kuru iğne gibi güncel tedavi yaklaşımlarını da uygulayabilmektedir.

Özellikle manuel terapi, ortopedik rehabilitasyon alanında başarılı sonuçlar için oldukça etkilidir. Ekibimiz tarafından manuel terapi hizmeti alabilirsiniz.

Ortopedik Rehabilitasyonda Neden Özel Fizyoterapist?

Ortopedik rehabilitasyon süreci genellikle 4-12 seans aralığından oluşmaktadır.(*) Yoğun iş temposu içerisinde ve mesai saatlerinde, hastane ve diğer fizik tedavi ünitelerinde sıra beklemeden ve size uygun saatlerde tedavi almanız oldukça zor olabilir. Rahatsızlığınızın değerlendirilmesi sonrası fizyoterapistin kendi merkezinde sıra beklemeden ve yoğunluktan uzak bir şekilde tedavinizi alabilirsiniz ayrıca size uygun saatlerde evde fizik tedavi hizmeti alarak zamandan ve ulaşımdan tasarruf edebilirsiniz.

 • Zaman
  • Size uygun saatler ile zamandan tasarruf edin.
 • Ulaşım
  • Ulaşım derdinden kurtulun. Ekibimiz size gelsin.
 • Tedavi Verimliliği
  • Rahatsızlığa özgü tedavi ve ekstra seanslar.

Randevu Al

Ortopedik rehabilitasyonda amaç sadece ağrı kontrolü değildir. Tedavi sonrası rahatsızlığın nüksetmemesi için alınacak önlemler oldukça önemlidir. Fizyoterapist, hastayı günlük rutinlerine ve mesleki pozisyonuna göre değerlendirerek vereceği tavsiyelerle tedaviyi daha kalıcı hale getirebilir. Örneğin; bilgisayar başında çalışan ve günlük yaşamında yeterince fiziksel aktivite olmayan bir kişinin, boyun düzleşmesi, omurga eğrilikleri veya bel-boyun fıtığı gibi rahatsızlıklardan şikayetçi olması olağandır. Fizyoterapistler, kişiye özgü değerlendirmesiyle rahatsızlığın şikayetlerini gidermekle beraber kalıcı tedavi için tedaviden sonraki süreç hakkında sizi bilgilendirir.

Aklınıza takılan sorular hakkında daha detaylı bilgi almak veya hemen randevu almak için aşağıdaki butonları kullanabilir ya da sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Randevu Al Sık Sorulan Sorular
Hızlı Randevu
ÜCRETSİZ DEĞERLENDİRME!
Randevu Talebi Oluşturmak için Bizi Arayın.
Hızlı Randevu