Nörolojik Fizyoterapi

Nörolojik Fizyoterapi bu alanda uzmanlaşmış fizyoterapistler tarafından uygulanır.

Nörolojik fizyoterapi, merkezi veya periferik sinir sinir sisteminin hasarlandığı durumlarda uygulanır. Felç-inme(hemipleji), omurilik yaralanmaları, MS, parkinson, ALS, periferik sinir yaralanmaları, karpel tünel sendromu, yüz felci (fasial paralizi) gibi vakalar nörolojik rehabilitasyon alanına girmektedir. Etkin bir fizik tedavi programı ve erken dönem başlangıç ile başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Özel Fizyoterapist sitesi üzerinden bu örnekler ve benzeri vak’alarda, nöroloji alanında çalışmış deneyimli bir fizyoterapist bulabilirsiniz. Kişiye özel tedavi programınızı dilerseniz evde fizik tedavi hizmeti olarak veya özel klinikte tedavi şeklinde alabilirsiniz.

Nörolojik rehabilitasyon programı mutlaka hastaya özgü olmalı ve yakından takip edilmelidir.

nörolojik rehabilitasyon evde fizik tedaviNörolojik Rehabilitasyon Hizmeti

 • Erken dönemden başlayarak etkin fizik tedavi programı
 • Aile ve hasta yakını eğitimi
 • Ev ortamının düzenlenmesi
 • Günlük yaşam aktivitelerinin eğitimi
 • Ortezleme ve yardımcı araç kullanımı

Nörolojik Rehabilitasyonun ihtiyaçları düşünüldüğünde özel fizyoterapi hizmeti almak oldukça avantajlıdır. Erken dönemden başlayan egzersiz programı, uygun cihaz seçimi ve kullanımı, ev ortamının düzenlenmesi, hasta yakınlarının eğitimi gibi konular tedavinin verimliliğini oldukça artırmaktadır. Özel fizyoterapist hizmeti sayesinde aklınıza takılan konulara çok hızlı çözüm üretirken vaktinizi de verimli bir rehabilitasyon sürecine harcarsınız.

Unutmayın! Hiç fizik tedavi almayan hastaların sadece %2‘si başarılı sonuçlar elde edebiliyor ve fizik tedavi sürecinin gecikmesi, geri dönüşü olmayan sonuçlara sebep olabilir.

Nörolojik rehabilitasyon için Neden Özel Fizyoterapist?

nörolojik fizyoterapi

Nörolojik rehabilitasyon hizmetini özel fizyoterapist eşliğinde almanız, herhangi seans sayısı ve süre sınırı olmaksızın tedavinize odaklanmanızı sağlar. Sitemizde üyeliği bulunan fizyoterapistlerin özel kliniklerinde fizyoterapi hizmeti alabileceğiniz gibi evde fizik tedavi hizmeti alarak hem boşa geçen zamandan, hem ulaşım ve transferin zorluğundan hem de ulaşımın ve hastane ortamının oluşturduğu psikolojik stresten kurtulmuş olursunuz. Zira nörolojik vakalarda tablo ağır olabilir ve bu süreçler psikolojik olarak ciddi bir yük bindirir. Evde fizik tedavi hizmetinin bir çok avantajı olsa da ev ortamı bazen etkin bir egzersiz programı için yeterli olmayabilir. İçinde bulunduğunuz durumu şartlarını iyi değerlendirmeniz gerekir. Dilerseniz bu konuda size yardımcı olmaları için fizyoterapist üyelerimize soru gönderebilir veya size en yakın ve en iyi fizyoterapisti bölgenize göre aratarak bulabilirsiniz.

 • Ulaşım
  • Ulaşımın ve transferin zorluğundan ve stresinden kurtulun.
 • Zaman
  • Seans sayısı, süresi ya da sıra bekleme ile geçen zaman yerine tedavinize odaklanın.
 • Psikolji
  • Hastane ortamının hasta psikolojisine olan kötü etkisinden kurtulun.

Randevu Al

Bir çok avantajının yanında erken nörolojik vakaların bir çoğunda en etkin tedavi yöntemi fizik tedavidir. Özel fizyoterapist eşliğinde kaliteli bir fizik tedavi programı alarak tedavinizin verimini son derece arttırabilirsiniz Aklınıza takılan sorular hakkında daha detaylı bilgi almak veya hemen randevu almak için aşağıdaki butonları kullanabilir ya da iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Randevu Al Sık Sorulan Sorular
Hızlı Randevu
ÜCRETSİZ DEĞERLENDİRME!
Randevu Talebi Oluşturmak için Bizi Arayın.
Hızlı Randevu