Felç (İnme) Fizyoterapisi

Felç (İnme) Fizyoterapisi bu alanda uzmanlaşmış fizyoterapistler tarafından uygulanır.

Hemipleji, halk arasında bilinen adıyla Felç (İnme) ciddi bir rahatsızlık olup, hasta ve ailesi için oldukça zorlu bir süreçtir. Felç sonrası, özellikle erken dönemde uygulanan fizik tedavi ve rehabilitasyon, kaybedilen fonksiyonları büyük oranda geri kazandırarak, mucizevi sonuçlar vermektedir.

Tedavi sürecinin erken başlaması ve ara verilmeksizin devamlılığı en iyi sonuca ulaşmak için oldukça önemlidir. Hastanelerde fizik tedavi servisleri yoğunluk sebebiyle bazen aylar sonraya gün verebilmektedir.

Özel Fizyoterapist sitesi olarak felç(inme) vakalarında, nöroloji alanında çalışmış fizyoterapistlerimiz arasından size en uygun ve en yakın olan fizyoterapisti bulabilirsiniz. Kişiye özel tedavi programını isterseniz evde fizik tedavi hizmeti olarak veya birebir çalışma şeklinde özel klinikte fizik tedavi hizmeti olarak alabilirsiniz.

Felç tedavisinde ilk 3 ay tedavinin en önemli sürecidir. Tedavi sürecinin erken başlaması ve ara verilmeksizin devamlılığı en iyi sonuca ulaşmak için oldukça önemlidir.

felç inme rehabilitasyonu

Felç (inme) Rehabilitasyonu ve Fizik Tedavi Süreci

Erken dönemden başlayarak etkin fizik tedavi programı Aile ve hasta yakını eğitimi Ev ortamının düzenlenmesi Günlük yaşam aktivitelerinin eğitimi Ortezleme ve yardımcı araç kullanımı

Nörolojik rehabilitasyonda evde fizik tedavi fark yaratıyor.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki evde düzenli fizik tedavi alan hastalar, bir fizik tedavi ünitesinde alan veya hiç fizik tedavi almayan hastalara oranla daha iyi sonuçlar alıyor.

 • Evde fizik tedavi alan hastaların iyileşme oranı: %66
 • Fizik tedavi ünitelerinde fizik tedavi alan hastaların iyileşme oranı: %32
 • Fizik tedavi almayan hastaların iyileşme oranı: %2

Evde fizik tedavi hizmeti Felç (inme) rehabilitasyonunda anlamlı bir fark oluştursa da bazen ev ortamı etkin bir fizik tedavi süreci için uygun ve yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda klinik ortamında özel fizyoterapist eşliğinde ve birebir şekilde alınabilecek seanslar tedaviyi daha etkin kılabilir.

Felç (inme) Rehabilitasyonunda Neden Özel Fizyoterapist?

felç inme fizyoterapisi

Genellikle ağır seyreden tabloyu evde veya klinikte özel fizyoterapi hizmeti alarak hafifletin. Hastaneye ulaşım stresini ortadan kaldırabilirsiniz. Fizyoterapistiniz evinize gelsin, hastanede oluşan kötü hasta psikolojisini, tedavinizi evinizde alarak uzaklaştırın. Bütün bu avantajları kazanırken ödediğiniz ücret de daha uygun olsun.

 • Ulaşım
  • Nörolojik hastalarda yaşanılan hasta transferi zorluğunu ortadan kaldırın.
 • Psikoloji
  • Hastanenin yarattığı olumsuz duygu durumunu kaldırarak, iyileşmeden tam verim alın.
 • Ücret
  • Tüm bu kazançların yanında maddi olarak da tasarruflu olun

Hastane randevusu kısa zamanda alınsa bile hastaların her gün tedaviye gidip gelmesi oldukça uzun ve yorucu olabilmektedir. Bunun sebepleri arasında hastaneye olan mesafe veya ulaşım zorluğu olabilir. Bir başka problem ise seans için sıra beklerken boşa geçen zamanlar olabilir. Bu gibi süreçler rehabilitasyon sürecine odaklanmanızı zorlaştıracaktır. Motivasyonun son derece önemli olduğu bu dönemde enerjinizi verimli kullanmanız gerekir.

Randevu Al

Günün büyük bir kısmını yollarda harcamaktansa, evde fizik tedavi hizmeti almak veya size yakın konumda bulunan özel bir klinikten fizyoterapi hizmeti almak daha avantajlı bir tercih durumundadır. Buna trafik, asansörsüz binalar, taşıma ve ulaşım zorlukları da eklenince fizik tedavi süreci kolaylaştırmak iyi bir tercih olacaktır. Sitemiz üzerinden size en yakın fizyoterapist hakkında bilgi alabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular hakkında daha detaylı bilgi almak veya hemen randevu almak için aşağıdaki butonları kullanabilir ya da sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Randevu Al Sık Sorulan Sorular
Hızlı Randevu
ÜCRETSİZ DEĞERLENDİRME!
Randevu Talebi Oluşturmak için Bizi Arayın.
Hızlı Randevu