Sık Sorulan Sorular | Özel Fizyoterapist  0850 302 30 29

Evet fizik tedavi uygulamaları evde yapılabilir. Hastane ortamında yapılabilecek tüm uygulamalar evde de yapılabilmektedir. Hastanelerin yoğunluğu, ulaşımdaki güçlük, hasta tedavisine yeterli vaktin ayrılmaması gibi etkenleri düşündüğümüz zaman evde fizik tedavi daha verimli olmaktadır.

Evde fizik tedavi ücretleri bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat aralıklarını öğrenmek için Fizyoterapist profillerini ziyaret edebilirsiniz. Özel hastanelerde yatılı fizik tedavi ücretlerinin en az 350 TL olduğunu düşünürsek evde fizik tedavi maliyeti çok daha azdır. Randevu talebi oluşturduğunuz zaman kısa süre içinde fizyoterapistiniz sizinle iletişime geçerek gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

Özel Fizyoterapist sitesi sayesinde bölgenizde size en yakın fizyoterapistlerin profillerini inceleyebilirsiniz. Profillerde yer alan bilgiler doğru fizyoterapiste ulaşmanızda sizlere kolaylık sağlayacaktır (Hasta yorumları, puanlar, sertifikalar, çalıştığı kurumlar, tecrübeli olduğu alanalar..). En iyi fizyoterapistlere ulaşmanız için titiz davranıyoruz ve özelfizyoterapist.net kurucuları olarak tecrübeli fizyoterapistler olmamız sizleri en iyi fizyoterapistlerle buluşturmamız noktasında bize avantaj sağlıyor. Fizyoterapist isimlerinin yanında gördüğünüz mavi tikler diplomalarının sorgulanmış olduğunu gösterir. Fizyoterapist seçimi yaparken bu mavi tike mutlaka dikkat etmenizi öneririz.

Fizyoterapist üye sayımız her geçen gün büyümektedir. Kısa zaman içinde Türkiye geneli tüm il ve ilçelerde Fizyoterapist profillerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Meslek hayatımız boyunca bizi en fazla zorlayan tedavisi gecikmiş hastalardı. Hastaların ya da hasta yakınlarının doğru yönlendirilmemesi ve hastaların ne yapacaklarını bilememesi telafi edilemez kayıplara yol açmaktadır. Fizik tedavide ilk 3 ay en iyi sonuç alınan evredir. Genelde hastalar bu ilk 3 ayı hastane randevuları almaya çalışmak veya ne yapacaklarını araştırmakla geçirmektedir. Tedavinin en iyi sonuç vereceği evreyi kaybediyoruz. Bu kayıpları ortadan kaldırmak için kurulduk. Özel Fizyoterapist.net   Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde Özel Fizyoterapi hizmeti veren tüm fizyoterapistlere kolayca ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Manuel terapi uygulaması evde yapılabilse de klinik ortamında olmasını öneriyoruz. Sitemiz üzerinden kendi merkezi olan Fizyoterapistlere ulaşarak kolayca randevu alabilirsiniz. Manuel Terapilerde kas,sinir,iskelet sisteminin muayenesini ve tedavisini amaçlar.İlk olarak hastanın ağrıya sebep olan problemi ortaya çıkarılır. Daha sonra gerekli eklem mekanizmaları ve doku fizyolojisi kullanarak problemin kaynağı ortadan kaldırılır.

Fizik tedavi süresi rahatsızlığa ve hastanın durumuna göre değişkenlik gösterir. Fizyoterapistiniz randevu sonrası sizinle iletişime geçerek detaylı bilgilendirmeyi yapar ve değerlendirme seansı sonrası haftada kaç gün ve hangi günler olacağını belirleyerek tedavi sürecinizi başlatılır.

  • Felç (İnme) Rehabilitasyonu: Felç (inme) rehabilitasyonu için erken dönemden itibaren özel fizyoterapist eşliğinde fizik tedavi hizmeti alarak başarılı sonuçlar elde etmeniz mümkündür.
  • Nörolojik Rehabilitasyon: Başta felç (inme), Omurilik yaralanmaları, MS, Parkinson, ALS ve sinir yaralanmaları gibi nörolojik vakaları için özel fizyoterapist hizmeti alabilirsiniz.
  • Ortopedik Rehabilitasyon: Diz ve kalça kireçlenmeleri (osteoartrit), bel ve boyun fıtıkları, omuz ve çevresindeki ağrılar gibi ortopedik problemlerde evde fizik tedavi hizmeti alabilirsiniz.
  • Çocuk (Pediatri) Rehabilitasyonu: Çocuk ve erken yaştaki Serebral Palsy (CP), Spina Bifida, Brakiyal Pleksus, Down Sendromu, Musküler Distrofiler, Skolyoz vb. rahatsızlıkların tedavisini içerir.
  • Geriatri (Yaşlılık) Rehabilitasyonu: Yaşlanmaya bağlı osteoporoz, kas kaybı, güçsüzlük, yürümede zorluk, ağrı ve düşme vakaları gibi problemlerin en aza indirgenmesi için uygulanır.
  • Kalça ve Diz Protezi Rehabilitasyonu: Kalça ve diz protezi ameliyatı öncesinde ve sonrasında fizik tedavi desteği gerekmektedir. Erken dönemden başlayarak özel fizyoterapi hizmeti alabilirsiniz.
  • Manuel Terapi: Manuel Terapı uygulamasıyla özellikle Bel Fıtığı ve Boyun Fıtığı gibi omurga rahatsızlıklarında mucizevi sonuçlar alınabilmektedir. Kalça, diz ve omuz problemlerinde de uygulanabilmektedir. Manuel terapi yönteminde vücudunuzun doğal iyileşme kabiliyeti harekete geçirilir. Bu sayede daha kalıcı bir tedavi sağlanır.


Özel Fizyoterapist ücretleri değişkenlik göstermektedir. Manuel Terapi ücreti, evde fizik tedavi ücreti ve özel fizyoterapi ücretleri için Fizyoterapist profillerini inceleyebilirsiniz. Randevu talebi sonrası Fizyoterapistiniz sizinle iletişime geçerek detaylı bilgilendirme yapacaktır.

Soru Gönder

Sık sorulan sorularda cevabını bulamadığın, merak ettiklerin veya fizik tedavi ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu bize iletebilirsin. Kendinizi rahat hissedin. Size en kısa sürede tercih ettiğiniz şekilde dönüş yapacağız.

    Randevu Talebi