İstanbul Fizyoterapist, İstanbul Evde Fizik Tedavi ve Fizyoterapi Merkezleri

En İyi İstanbul Fizyoterapistleri

Fzt. Ahmet TAZE

23 Görüş

Merhaba, İnme(felç), Multiple skleroz(MS), Serebral palsi, Skolyoz, Omurga yaralanmaları, Parkinson,…

Değerlendirme Seansı Ücretsizdir
200₺ / Seans

Spinner

Randevu Takvimi Yükleniyor

Fzt. Şafak Çevik

19 Görüş

Fizyoterapist Şafak Çevik, 2016 yılı Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon …

Değerlendirme Seansı Ücretsizdir
200₺ / Seans

Spinner

Randevu Takvimi Yükleniyor

Fzt. Muhsin Türkmen

12 Görüş

Ortopedik rehabilitasyonda kalça ve diz protezli hastalarda kişiye özel egzersiz programı kullanmaktayim.…

Değerlendirme Seansı Ücretsizdir
200₺ / Seans

Spinner

Randevu Takvimi Yükleniyor

Fzt. Hatice TÜRKOĞLU

2 Görüş

2017 yılında Acıbadem Üniversitesini bölüm 6.sı olarak 3,15 /4 ortalama ile bitirdim . 4 yıldır aktif…

Değerlendirme Seansı Ücretsizdir
200₺ / Seans

Spinner

Randevu Takvimi Yükleniyor

Fzt. Aziz Nedim

1 Görüş

Ben fizyoterapist Aziz Nedim uzmanlık okumaktayım alanımda uzmanım manual terapi, kayropraksi, graston…

Spinner

Randevu Takvimi Yükleniyor

Fzt. Fatih Enes DOĞRUYOL

2 Görüş

2016 İstanbul Gelişim Üniversitesi mezunuyum. Ortopedik Rehabilitasyon ( Skolyoz,Kırık Reh,Ön çapraz…

Değerlendirme Seansı Ücretsizdir
200₺ / Seans
200₺ / Seans

Spinner

Randevu Takvimi Yükleniyor

Fzt. Kadir Kadiroğlu

0 Görüş

Karabük Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden 2019 yılında mezun oldum. Özel fiziktedavi…

Değerlendirme Seansı Ücretsizdir
200₺ / Seans
150₺ / Seans

Spinner

Randevu Takvimi Yükleniyor

Fzt. Firdevsi ATALAY

0 Görüş

Doğuştan ya da sonradan edinilmiş;kas,sinir ve iskelet sistemi problemlerinin yanı sıra nörolojik hastalıklar(Serebral…

Değerlendirme Seansı Ücretsizdir
150₺ / Seans
200₺ / Seans

Spinner

Randevu Takvimi Yükleniyor

Fzt. Çağla Özge Özenç

2 Görüş

2019 yılında mezun olduktan sonra yaklaşık 3 ay yurtdışında staj yaptım. Türkiye'ye döndüğümde doktora…

150₺ / Seans

Spinner

Randevu Takvimi Yükleniyor

Fzt. Merve Erdal

0 Görüş

Nöroloji, ortopedi ve pediatri alanında tecrübeliyim. Gaziosmanpaşada özel bir hastanede görev alıyorum.…

Değerlendirme Seansı Ücretsizdir
200₺ / Seans

Spinner

Randevu Takvimi Yükleniyor

Evde Fizik Tedavi İstanbul ve Özel Klinikte Fizik Tedavi İstanbul

ozelfizyoterapist.net sitesinde evde fizik tedavi İstabul veya özel klinikte fizik tedavi hizmeti veren fizyoterapist üyeler olduğu gibi Türkiye geneli tüm il ve ilçelerde de üye fizyoterapistler barındırır. Sitemize üye olan fizyoterapistlerin diploma doğrulamaları; sağlık bakanlığının sitesi üzerinden veya diploma görselinin tarafımıza ulaştırılmasıyla yapılır.

Diploma doğrulaması yapılmış fizyoterapistlerin fotoğrafların sağ alt köşesinde mavi tik işareti bulunur. Bu sayede içiniz rahat olabilir. Eğer hala kuşkunuz varsa randevu oluşturacağınız fizyoterapistten diploma belgesini de talep edebilirsiniz. Unutmayın, sitemizde bir çok fizyoterapist evde fizik tedavi hizmeti ve klinikte fizik tedavi hizmetini ücretsiz değerlendirme seansı ile birlikte sunuyor. Bu sebeple randevu oluşturma konusunda daha rahat olabilirsiniz.

Sağlık bakanlığına ait ve sağlık personellerinin diploma sorgulamasının yapıldığı adrese buradan siz de ulaşabilirsiniz.

https://sbu2.saglik.gov.tr/ysp/

istanbul evde fizik tedaviDeğerlendirme seansı, rahatsızlık veya hastalık hakkında hastanın/danışanın fizik tedavi ve rehabilitasyon açısından değerlendirilmesini içerir. Yapılan değerlendirmelerde; nörolojik değerlendirmeler ve kas iskelet sisteminin değerlendirmesi yapıldıktan sonra tedavi süreci ve seanslar hakkında bilgilendirme yapılır. Evde fizik tedavi ücretleri konusunda da bilgi alabilirsiniz.

Hasta veya danışanların en çok aklına takılan konular arasında evde fizik tedavi ücretleri vardır. Evde fizik tedavi seans ücreti bir çok etmene bağlıdır ve şehirden şehire farklılık gösterebilir. İstanbul evde fizik tedavi ücretleri için sitemizde yer alan istanbul fizyoterapist profillerini inceleyebilirsiniz. Hizmet ücret aralığını belirtmiş fizyoterapistlerden genel bir kanıya varabilirsiniz. Kesin bir sonuç için ise; eve gelen fizyoterapistler seans ücreti hakkında daha doğru ve açıklayıcı bir cevap verecektir.

Evde Fizik Tedavi İstanbul – Evde Fizyoterapi İstanbul

Fizik tedavi hizmeti özel bir klinik veya hastanede verilebileceği gibi bazı durumlarda evde fizyoterapi şeklinde de uygulanabilir. Evde fizik tedavi ihtiyacı duyan hasta veya danışanlar genellikle evden çıkmakta güçlük çekenlerdir. Özellikle büyük şehirlerde rahatsızlığı daha zor hale getiren özel klinik ve hastanelere olan ulaşım problemi, hasta veya danışanı evde fizik tedavi hizmeti almaya mecbur kılar.

En sık rastlanan rahatsızlıklar arasında felç – inme, boyun fıtığı, bel fıtığı, diz protez ameliyatı, kalça protez ameliyatı, kalça kırığı, ms, parkinson, serebral palsi, spina bifida ve kas hatalıkları vardır. Bu rahatsızlıkların hepsinde fizyoterapi olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Bu rahatsızlıkların her birine kısaca değinmek ve fizik tedavi açısından açıklama yapmak doğru olacaktır.

İstanbul Boyun Fıtığı Tedavisi – İstanbul Bel Fıtığı Tedavisi

Boyun fıtığı tedavisi ve bel fıtığı tedavisi için klasik fizik tedavi yöntemleri kullanılabileceği gibi manuel terapi yöntemi de uygulanabilir. Manuel terapi elle tedavi anlamına gelmektedir. Sıklıkla eklem, kas, kemik ve bağ dokusu ile ilgili problemleri tedavi etmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Hastalığın şiddetine ve oluştuğu sürece göre seans sayısı değişmektedir. Hafif olgularda bu sayı bir ile üç seans arasında değişirken orta şiddetli olgularda üç ile beş seans şiddetli olgularda ise beş ile sekiz seans olabilmektedir.

istanbul bel ve boyun fıtığı fizyoterapisiKlasik yöntemlerde; Sıcak, soğuk ve elektrik akımlarının iyileştirici etkilerinden yararlanarak çeşitli aletlerle vücudun çeşitli bölgeleri tedavi edilir. Bu amaçla, yüzeyel ısıtıcılar, derin ısıtıcılar, elektrik akımları, traksiyon (çekme), masaj uygulanabilir. Manuel terapinin klasik yöntemlere göre başarı oranı daha yüksektir ve klasik yöntemlere göre çok daha hızlı sonuç verir. Doğru ellerde uygulandığında kesinlikle risk içermez. İstanbul manuel terapi tedavisi içinde kullanılan özel manevra ve manipülasyon teknikleri sayesinde omurgada rahatlama oluşturularak fıtıklaşmış dokunun tekrar eski haline dönmesi sağlanır.

Ek olarak bir çok vakada problemin boyun fıtığı veya bel fıtığı olmadığı gözlemlenmiştir. Bazen fıtık sebepli olmayıp faklı bölgelerde kas spazmına bağlı sinir sıkışmaları da gerçekleşebilir. Uygun eğitimi almış bir fizyoterapist bu farkı rahatlıkla anlayabilir ve size doğru tedaviyi uygulayabilir.

İstanbul boyun fıtığı tedavisi fiyatları veya istanbul bel fıtığı tedavisi fiyatları şeklinde araştırma yapan bir çok ziyaretçi sitemizden bizlere ulaşarak fiyat öğrenmek istiyorlar ancak istanbul boyun fıtığı tedavisi fiyatı ya da istanbul bel fıtığı tedavisi fiyatı hakkında bir rakam vermemiz doğru olmayacaktır. Fiyatı; uygulamanın şekli ve uygulama yapan fizyoterapiste göre değişeceğini unutmayın. Eğer istanbul boyun fıtığı tedavi fiyatı ya da bel fıtığı tedavi fiyatı hakkında bilgi almak istiyorsanız; istanbul için eve gelen fizyoterapist profillerini ya da kliniğe sahip olan fizyoterapist profillerini inceleyebilirsiniz.

İstanbul Diz Protezi Ameliyatı ve Fizik Tedavi – İstanbul Kalça Protezi Ameliyatı ve Fizik Tedavi

Bazen kireçleme (artroz) dışında sebeplerle de olsa en sık karşılaşılan sebebin kireçlenme (artroz) olduğu diz protezi ameliyatı ya da kalça protezi ameliyatı sonrasında olmazsa olmazlardan birisi; fizik tedavi sürecidir. Ameliyat sonrası alacağınız fizik tedavi ile protez ameliyatının başarı derecesini arttırabilirsiniz. Erken dönemden itibaren koruyucu hareketleri de kapsayacak şekilde uygulanan egzersizler; eklem hareket kısıtlılığını minimum düzeyde tutacaktır veya hiç olmayacaktır. Protez ameliyatları sonrası fizik tedavi süreci hakkında detaylı bilgi almak için; Kalça ve Diz Protezi Rehabilitasyonu

kalça ve diz protezi rehabilitasyonu istanbulDiz protezi ameliyatı sonrası veya kalça protezi ameliyatı sonrası hastanede yatış süresi; ameliyat teknikleri ve insizyon tekniklerinin gelişmesiyle giderek kısalmaktadır. Ek olarak daha fazla hastanın tedaviden yararlanabilmesi hastaların daha hızlı taburcu edilmesi gerekebilmektedir. Bu gibi durumlarda fizik tedavi sürecine hastaneye veya özel bir kliniğe ayaktan giderek ya da evinize özel fizyoterapist çağırarak devam etmelisiniz.

Diz protezi ameliyatı sonrası İstanbul evde fizik tedavi hizmeti almak için ve yine aynı şekilde kalça protezi ameliyatı sonrası evde fizik tedavi İstanbul hizmeti almak için; sitemiz üzerinden eve gelen fizyoterapistler listesine ulaşabilirsiniz. Sizin için uygun gördüğünüz fizyoterapistten online randevu oluşturabilir veya bizi arayarak telefonla randevu alabilirsiniz.

İstanbul Felç İnme Tedavisi – İstanbul Evde Fizik Tedavi

Halk arasında felç veya inme olarak bilinen serebro vasküler olaylar; beyini besleyen damarlarda oluşan bir kanama veya tıkanıklık sonucu, ilgili bölümün fonksiyonunun etkilenmesiyle sonuçlanan olaylardır. Beklenmedik zamanlarda oluşan bu rahatsızlığın ciddi sonuçları olabilir. Kimsenin başına böyle bir problemin gelmemesini ummakla beraber; fizik tedavi olarak, problemin hareket sistemini etkileyen yanıyla ilgilenmekteyiz.

Merkezi sinir sisteminin hareket sistemini kontrol eden ilgili bölümünde oluşan problem sonucu hareket kısıtlılığı ve fonksiyon kaybı yaşanmaktadır. Bu kısıtlılıklar, etkilenmenin şiddetine bağlı olarak hafif veya ciddi düzeyde olabilir. İnme sonrası bir grup kaslarda hiç hareket ve uyarının oluşmadığı flask evre diye isimlendirilen bir dilim oluşabilir. Bu evre bazen kısa bir süre bazense uzun bir döneme yayılabilir. Felç sonrası fizik tedavi süreci; flask yani hiç bir uyarının olmadığı dönemden itibaren başlayarak fonksiyonel kapasitenin maksimum düzeye çıktığı zamana kadar devam etmelidir.

istanbul felç inme fizyoterapi ve rehabilitasyonFlask evrede (hareketin olmadığı evre) daha çok eklem hareket açıklığını ve ödem oluşumunu önlemeye yönelik egzersizler yapılmakla birlikte; uyarıların başladığı dönemlerde kas gücünü arttırma ve koruma, fonksiyonel yetilerin geri kazanılması, ince motor becerilerin tekrar elde edilmesine yönelik çalışmalar yapılmalıdır. İnme sonrası fizik tedavi mümkün olsan en kısa sürede başlamalıdır çünkü erken dönem vakaların başarı oranı çok daha yüksektir.

Felç sonrası hastane veya özel bir klinikte fizik tedavi alabileceğiniz gibi inme sonra evde fizik tedavi de alabilirsiniz. Felç sonrası evde fizik tedavi bazen daha avantajlı olabiliyor. Devlet hastanelerinde sıra beklemekle zaman kaybetmeyip; özel kliniklere göre fiyat olarak daha avantajlı olabiliyor. Ek olarak evden kliniğe ve tedavi sonrası tekrar klinikten eve olan transferin zorluğu; evde fizik tedavi seçeneğini daha cazip kılabiliyor. Ayrıca felç – inme tedavisi hakkında bu sayfamızdan daha detaylı bilgi de alabilirsiniz; Felç (İnme) Rehabilitasyonu

Evde fizik tedavi İstanbul için hizmet veren fizyoterapistlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Yine aynı şekilde klinik sahibi olan fizyoterapistlere de sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Evde fizik tedavi ücretleri veya evde fizik tedavi fiyatları hakkında fikir almak için profillerin hizmet ücret aralığı bölümünü inceleyebilirsiniz.

Diğer Nörolojik Hastalıklarda Fizik Tedavi

Fizik tedavi bir çok nörolojik rahatsızlıkta en etkin tedavi yöntemlerinden biridir. Felç-İnme sonra fizik tedavi sürecinin dışında diğer nörolojik rahatsızlıkları da fizik tedavi süreci kapsamaktadır. Bunlar arasında en yaygın olanları; ms (multiple skleroz), parkinson, serebral palsi ve spina bifida rahatsızlıkları vardır. Nörolojik rehabilitasyon sayfamızı ve pediatrik rehabilitasyon sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Tüm bu nöroljik rahatsızlıklarda klinikte veya evde fizik tedavi hizmeti için sitemiz üzerinden İstanbul’da eve gelen fizyoterapist üyeleri inceleyebilirsiniz. Haklarında yapılan yorum ve değerlendirmelerden fikir edinerek; online veya telefonla randevu oluşturabilirsiniz.istanbul pediatrik fizyoterapi ve rehabilitasyon

Kas Hastalıklarında Fizik Tedavi

Kas erimesi olarak bilinen müsküler distrofiler, çocukluk çağında en sık engelliğe neden olan hastalıklar arasında serebral palsi ve miyelodisplaziden sonra üçüncü sırada yer alır. İskelet kaslarının ilerleyici hasarı ile karakterize, kaslarda güçsüzlük ve atrofiye sebep olan, genetik bir hastalıktır. Kas hastalıklarında bilinçli egzersiz son derece önemlidir ve bu sebeple fizyoterapistler tarafından doğru şekilde uygulanmalıdır. Örneğin; bazı distrofi türlerinde dirençli egzersizler kas yıkımını arttırabilir ve bu sebeple kas kuvvetini korumak için doğru gibi dirençli egzersizler aslında zarar veriyor olabilir.

Kas hastalıklarında genel amaç kas boyunu ve kuvvetini koruma, eklem limitasyonlarını önlemek, duruş bozukluklarının önüne geçmek ve kardiyo pulmoner kasları korumaktaktır. Hareket sistemi kaslarına ek olarak muhakkak solunum egzersizleri programın içine eklenmelidir. Skolyoz riskini en az indirecek şekilde duruş bozukluklarından kaçınılmalı ve tekerlekli sandalye bağımlılığı varsa doğru sandalye tercihi yapılmalıdır. Doğru sandalye tercihinde mümkünse kişinin ölçülerine uygun özel sandalye tercih edilmelidir.

Kas hastalığı problemlerinde birey veya aile devlete bağlı bir klinikte, hastanede veya rehabilitasyon merkezinde hizmet alabileceği gibi özel fizyoterapist eşliğinde evde fizik tedavi hizmeti de alabilir. Eğer istanbul lokasyonunda bulunuyorsanız evde fizik tedavi İstanbul için hizmet veren fizyoterapistlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun için profillerinden direkt olarak online randevu alabileceğiniz gibi, telefonla arayarak da randevu alabilirsiniz.

Evde Fizik Tedavi İstanbul ve Klinikte Fizik Tedavi için Kullanılan Yöntemler

Rahatsızların türüne göre fizyoterapistler farklı tedavi seçenekleri kullanırlar. Nörolojik, ortopedik, pediatrik ya da kardiyo-pulmoner bir rahatsızlıkta fizyoterapist danışanı değerlendirerek en uygun tedavi seçeneğini kişiye özgün olarak planlayacaktır. Benzer tedavi metotları kullanılsa da tedavinin işleyişi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunun değerlendirmesi ancak fizyoterapist tarafından yapılabilir.

istanbul manuel terapi, kayropraktiFizyoterapistlerin kullandığı tedaviler genel olarak iki prensibe dayanır. Ağrı, kısıtlılık veya fonksiyon kaybına sebep olan problemi ortadan kaldırmak ve tedavinin kalıcılığını sağlamaya yönelik koruyucu aşamayı uygulamak. Örneğin; boyun fıtığı konusunda şikayetçi olan bir danışanın öncelikle boyun fıtığının hangi sebeple var olduğunun değerlendirilmesi gerekir. Kas güçlüğü mü, kas spazmı mı, duruş bozukluğu mu veya travmatik bir sebeb mi ya da birden çok problem mi onun incelenmesi gerekir. Ardından bu problemleri gidermeye yönelik tedaviler uygulanır. Problemlerin giderilmesinin ardından kalıcı bir tedavi için koruyucu yaklaşımlar kişiye özgü olarak uygulanır. Örneğin kas güçsüzlüğü veya duruş bozukluğu sebebiyle boyun fıtığı şikayeti olan birinin kaslarını güçlendirmeye veya duruş bozukluğunu düzeltmeye yönelik egzersizler ve uygulamalar verilir.

Fizik tedavide kullanılan geleneksel yöntemler arasında sıcak ve soğuk uygulamalar, elektro fiziksel ajanlar, terapatik masaj, kas-iskelet sistemine yönelik egzersizler, yardımcı cihaz kullanımı, ortez-protez kullanımı, kardiyo-pulmoner egzersizler gibi bir çok tedavi yöntemi vardır.

Bu tedavi yöntemleri dışında bazı özel tedavi yöntemleri de vardır. Bunlar arasında ise; manuel terapi, kayroprakti tekniği, osteopati, kuru iğne tedavisi, kupa tedavisi, hacamat tedavisi, sülük tedavisi, graston tekniği gibi yöntemler bulunmaktadır.

Manuel Terapi Nedir? İstanbul Manuel Terapi Fiyatları Nedir?

Manuel terapi elle tedavi anlamına gelmektedir. Sıklıkla eklem, kas, kemik ve bağ dokusu ile ilgili problemleri tedavi etmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Biraz daha açacak olursak; hareket sistemini oluşturan bu ekipmanların, hasar görmesi ya da herhangi bir sebeple etkilenmesi sonucunda ortaya çıkan fonksiyon kaybı ya da ağrıyı; özel yöntem ve teknikler ile tedavi edilmesine manuel terapi denir. Manuel terapi hakkında daha detaylı bilgi almak için hizmetlerimiz sayfasında bulunan Manuel Terapi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

manuel terapiKullanılan teknikleri arasında; mobilizasyonmanipulasyon, postizometrik relaksasyon teknikleriözel germe teknikleri ve klinik bantlama teknikleri gibi yöntemler vardır. Manuel terapi, genellikle omurga ve eklemlerin ağrılı durumlarında veya fonksiyon bozukluklarının tedavisinde tercih edilir.

İstanbul manuel terapi fiyatları için sitemizde manuel terapi sertifikasını sahip fizyoterapist üyelerin profillerini inceleyebilirsiniz. Genel ortalama olarak manuel terapi fiyatları minimum 150 TL / seans bandındadır. En doğru sonuç için uygulama yapan fizyoterapistin profilini incelemeniz doğru tercih olacaktır.

Osteopati Nedir? Osteopat Ne İş Yapar? İstanbul Osteopati Fiyatları Nedir?

Osteopati hastalıklarda kas-iskelet sistemi için tamamlayıcı bir tedavi metodudur. Herhangi bir sinirin fiziksel veya duygusal etkileşiminden dolayı organlarda veya özellikle eklemlerdeki fizyolojik bozuklukların hareket kısıtlılığını düzeltme, fonksiyonel bozuklukları ve ağrıları yok etme amacıyla uygulanan tedavi yöntemi olup, vücut fonksiyonlarını, üniter bir bakış açısı baz alarak, kas-iskelet sistemine önem vererek, teşhis koyar ve tedavi eder. Bkz. ( https://www.nhs.uk/conditions/osteopathy/ )

Osteopat vücuttaki yumuşak dokularda tonus artışlarını ve ona bağlı eklem fonksiyon bozukluklarını tespit eder, rahatsız olan eklemi yeniden dengeleyerek iyileşmesini sağlar. Yani sadece semptomatik değil, sebebe yönelik tedavi eder. Ağrıya veya fonksiyon bozukluklarına yol açan sinir işlevini engelleyen zinciri ortadan kaldırmak ve yeniden kas-iskelet hareket koordinasyonu sağlamak suretiyle Osteopat Hekim rahatsızlıkları oluşturan nedenleri ortadan kaldırır.

istanbul osteopati, osteopat

Osteopati omurga rahatsızlıklarında kullanılmakla beraber, sıklıkla rastlanan omuz veya kalça gibi, diğer eklemlerde de uygun endikasyonlarda kullanılmaktadır. Denge ve Duruş bozukluklarını düzeltmek, Omurga ve Pelvis eklemlerine mümkün olabildiği ölçüde fonksiyonunu yeniden kazandırmak amacıyla özellikle lomber ve servikal ağrı sendromları, mekanik bel ağrıları ve Dr.Maigne’s faset sendromlarında uygulanır.

İstanbul osteopati fiyatları hakkında bilgi almak için istanbul içinde bulunan fizyoterapist profillerini inceleyebilirsiniz.

Kayropraktik Tedavi Nedir? İstanbul Kayropraktik Tedavi Fiyatları Nedir?

Kayropraktik tedavi, omurganın manipülasyonunu içeren tamamlayıcı bir tedavi metodudur. Bilimsel olarak uzman ellerde uygulanması gereken bu metotta özellikle omurga problemlerine etkin bir çözüm üretilir. Genellikle 6-8 seans uygulanan kayropraktik tedavisi diğer fizik tedavi metotları ve doğru egzersizlerle birleştirildiğinde son derece etkilidir.

Etkin olarak kullanıldığı rahatsızlıklar arasında; bel fıtığı, boyun fıtığı, duruş bozukluğuna bağlı bel ve boyun ağrıları, fibromiyalji, spor yaralanmaları ve strese bağlı yaygın kas ağrıları gibi rahatsızlıklar vardır.

Kayropraktik tedavi fiyatları hakkında fikir almak için sitemizde bulunan istanbul evde fizik tedavi hizmeti veya özel klinikte fizik tedavi hizmeti veren üyeler arasından kayropraktik tedavi uygulayan profilleri incelemeniz gerekir.

Kuru İğne Tedavisi – İstanbul Kuru İğne Tedavisi Fiyatları

Kuru İğne Tedavisi (intramusculer stimulation) kas spazmı gibi durumlarda spazmın çözülmesini amaçlayan; ilaçsız ve solüsyonsuz iğnelerin spazma uğramış ve kasa batırılmasıyla uygulanan tedavi yöntemidir. Akupunktur tedavisinden farklıdır. Her ne kadar iki yöntemde de iğne kullanılsa da; akupunktur tedavisinde belirli özel noktalara uygulama yapılırken kuru iğne tedavisi kas spazmı içeren ve kas spazmı içerebilecek bölgelere uygulanır.

kuru iğne fizyoterapi istanbulKuru iğne tedavisi tekniğinde kullanılan iğneler ilaçsız ve çeşitli uzunluklara sahiptir. Farklı uzunluklardaki çok ince iğnelerin spazm olan kaslara batırılarak spazmın çözülmesi kuru iğne tedavisi yönteminin esasını oluşturur. Bu yöntem kuru iğneleme olarak da anılabilir.

Yöntem hakkında biraz daha derine inersek; kuru iğneleme tedavisinde spazm olan bölgeye batırılan iğne; batırılan bölgede yeni bir travma oluşturur ve kan akışını ilgili bölgeye yönlendirir. Kan içerisinde bulunan tamir hücreleri bölgenin tamirini üstlenirken aynı zamanda oluşan kan akışı ilgili bölgenin daha fazla oksijenlenmesini ve rahatlamasını sağlar. Bir nevi vücudun kendi sahip olduğu tamir mekanizmasını harekete geçiren bir tedavi yöntemidir.

İstanbul kuru iğne tedavisi fiyatları için istanbul evde fizik tedavi hizmeti veren fizyoterapist profillerini sitemizden inceleyebilirsiniz.

Kupa Tedavisi – İstanbul Kupa Tedavisi Fiyatları

En eski tedavi yöntemlerinden biri olan kupa tedavisi bir çok hastalığın iyileştirilmesinde kullanılabiliyor. Vücudun özel noktalarına uygulanan tedavi yöntemi, kupa tedavisi konusunda uzman olan biri tarafından yapılması gerekir. Ülkemizde ilaç kullanımı azaltmak kapsamında sağlık bakanlığına bağlı geleneksel, tamamlayıcı ve fonksiyonel tıp uygulamaları daire başkanlığı tarafından da sağlık personellerine kupa tedavisi kursu verilmektedir. Bkz. (https://getatportal.saglik.gov.tr/)

Genel olarak kan akışı hızlandırılması ve ağrının azaltılması yönünde etkisi vardır. Ateşli ve vakum pompası şeklinde 2 farklı yöntemle uygulanabilir. Uygulama yönünden diğer farklılar ise ıslak ve kuru olmasına göre belirlenir. Islak uygulamada cilde sürülen solüsyon sayesinde kupa yüzey üzerinde hareket ettirilebilir.

Kupa tedavisi aynı zamanda hacamat ile birlikte de kullanılabilir. Bazen kupa tedavisi ve hacamat tedavisi aynı gibi düşünülüyor ancak 2 farklı yöntemin bir arada kullanılması esasına dayanır. Kupa tedavisiyle bir süre yeterli çekim uygulandıktan sonra neşter yardımıyla çok küsük kesiler oluşturulup ilgili bölgeye tekrar kupa uygulanır.

İstanbul kupa tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için kupa tedavisi uygulayan fizyoterapist profillerini inceleyebilirsiniz veya bizi telefonla arayabilirsiniz.kupa tedavisi, hacamat

Hacamat Tedavisi – İstanbul Hacamat Fiyatları

Hacamat, kelime anlamı olarak Arapça emmek manasına gelir. Deriden ufak ensizyonlardan vakum yolu ile kan alınması olan hacamat, genellikle iki omuz arasından, sırttan, başın arka tarafından yahut vücudun herhangi bir yerinden bardak veya boynuzla alınır. Profesyonel olarak yapılan hacamatlarda kan alma işlemi özel vakumlu aparatlar kullanılır.

Hacamat ile kan verme işlemi ayrı yöntemlerdir. Hacamatta deri altında birikmiş, damarda dolaşmayan, atıl kalmış, vücuda zararlı ve biriktiği noktada ilgili organa zarar veren pis kanın vücuttan dışarıya atılması sağlanıyor. Damardan verilen kan vücudun kullandığı temiz kandır. Hacamatla sadece pis kan alınır.

İstanbul hacamat fiyatları ve hacamat tedavisi uygulayan fizyoterapitler için sitemizdeki profilleri inceleyebilirsiniz.

Sülük Tedavisi – İstanbul Sülük Tedavisi Fiyatları

Sülük tedavisinde kullanılan sülüklerin baş ve kuyruk kısmında kan emen vantuzları bulunur ve bu vantuzlar yardımıyla sülükler ağırlığının 8 katı kadar kan (5-15 ml) emebilmektedir. Sülüğün salgılarında kanın pıhtılaşmasını önleyen, pıhtıyı eriten, tansiyonu dengeleyen, bağışıklık sistemini güçlendiren, ağrı kesici, kas gevşetici ve antibakteriyel etki gösteren yüzden fazla değerli enzim bulunur. Kişiden kişiye değişmekle birlikte, sülük tedavisi genellikle 5-7 seans uygulanmaktadır.

Graston Tekniği Nedir? İstanbul Graston Tekniği

istanbul grasston tekniği, tetik nokta tedavisiAlet destekli yumuşak doku mobilizasyonu (Instrument asssisted soft tissue mobilization – IASTM), terapistin yumuşak doku fonksiyon bozukluğunu tedavi etmesine yardımcı olan yeni bir invazif olmayan uygulama şeklidir. Potansiyel bir kısıtlama bulunduktan sonra, terapist bölgeyi gereken araç ile harekete geçirir ve dokunun sağlığını ve biyomekaniğini ölçer/normalleştirir. Graston Tekniği Terapisi, kas ve tendon işlev bozukluğunun yanı sıra fasiyal kısıtlamaların hassas bir şekilde tespit edilmesine ve tedavisine olanak sağlayan kanıta dayalı bir uygulamdır. Kinetik zinciri takiben, Graston Tekniği ile Fizyoterapistler, rehabilistasyon esnasında etkilenen dokuları hedefleyebilir ve özel olarak tedavi edebilirler.