Pediatri (Çocuk) Rehabilitasyonu ve Evde Fizik Tedavi | Özel Fizyoterapist  0850 302 30 29

Pediatrik Rehabilitasyon, genellikle doğum anomalileri kaynaklı ya da doğum sonrasında gelişen problemlerin tedavisine verilen addır. Yeni doğan, çocuk ve ergen yaştaki Serebral Palsy (CP), Spina Bifida, Brakiyal Pleksus, Down Sendromu, Musküler Distrofiler, Skolyoz vb. rahatsızlıkların tedavisini içerir. Özel Fizyoterapist sitesi bu örnekler ve benzeri vakalarda, pediatri alanında çalışmış fizyoterapistlere ulaşmanızı sağlar. Evde fizik tedavi desteği veren ya da kendi merkezleri bulunan fizyoterapistlere kolayca ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Çocukların tedaviye katılımları yetişkinlere göre farklılık gösterdiği için fizik tedavi programını eğlenceli hale getirebilen ve bu alanda tecrübe sahibi fizyoterapistler tarafından yapılmalıdır.

 

pediatri çocuk rehabilitasyonu evde fizik tedavi

Pediatri (Çocuk) Rehabilitasyonu ve Hizmeti

  Doğru değerlendirme ve etkin fizik tedavi programı
  Epilepsi, spastisite, obezite gibi eşlik eden problemler hakkında eğitim
  Ev ortamının düzenlenmesi
  Günlük yaşam aktivitelerinin eğitimi
  Ortezleme ve yardımcı araç kullanımı

Çocuk rehabilitasyonu, ihtiyaçları düşünüldüğünde bir bütün olarak ele alınması gereken bir konudur. Çocuğun sadece tanısı düşünülmemelidir. İçinde bulunduğu durumu çok yönlü değerlendirerek eşlik eden problemlerin etkisi giderilmeli veya azaltılmalıdır. Evde geçirilen zamanın verimli kullanılabilmesi için mutlaka ev ortamının değerlendirilmesi ve düzenlenmesi gerekir. Çocuk ancak bu sayede maksimum potansiyeline ulaşacaktır.

Çocuklar fizyoterapi programını sıkıcı veya rahatsız edici bulabilir. Ev ortamında uygulanan fizik tedavi programı çocuğun kendisini daha rahat hissetmesini sağlayacaktır. Bu da tedaviye daha etkin bir katılım ve daha başarılı sonuçlar doğuracaktır.

Pediatri ( Çocuk) Rehabilitasyonunda Neden Evde Fizik Tedavi?

evde fizik tedavi çocuk rehabilitasyonu

Hastane ve rehabilitasyon merkezlerindeki ortam çocukların psikolojisini olumsuz etkileyebilir. Evde kendini daha rahat hisseden çocuk, fizyoterapisti daha iyi karşılar ve tedavide hız kazanılır. Bağışıklık sistemi zayıf çocuklarda ise; hijyenik olmayan tedavi üniteleri veya merkezlerde enfeksiyon riski yaşayarak onları daha ciddi problemlerle karşı karşıya bırakabilirsiniz. Evde alınan fizik tedavide ise; çocukların oyun ortamında daha iyi bir iletişim kurularak, daha etkin bir tedavi alırsınız. Seanslarımızda verdiğimiz ebeveyn eğitimiyle tedavi süreklilik kazanır. Çocuk rehabilitasyonunda erken dönem eğitim, tedavi yoğunluğu ve verimi son derece önemlidir.

Zaman ve Ulaşım
Ulaşım rahatlığı ve yeterli tedavi süresi.
Doğal Ev Ortamı
Hijyenik ev ortamı ve olumlu psikolojik etki.
Tedavi Verimliliği
Kişiye özel planlanan verimli süreç

Randevu Al

Görüldüğü üzere çocuk rehabilitasyonunda evde fizik tedavinin bir çok avantajı vardır. Bunların yanında diğer dış ünite merkezlerin ya da hastanelerin yetersiz tedavi süresi, hijyenik olmayan ortam, olumsuz psikolojik etki, yetersiz gelen seans sayısı, genel tedavilerin uygulanması ve ulaşım zorluğu gibi olumsuz etkileri düşünülecek olursa; evde fizik tedavi hizmeti çocuk için son derece gerekli hale gelmektedir. Ayrıca kendi merkezlerinde fizik tedavi desteği veren fizyoterapistlere de Özel Fizyoterapist aracılığıyla  kolayca ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular hakkında daha detaylı bilgi almak veya hemen randevu almak için aşağıdaki butonları kullanabilir ya da sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Randevu AlSık Sorulan Sorular

Randevu Talebi